Přítelkyně.cz

Jemné čištění pleti: Recepty pro všechny pleti
Publikováno: Středa, 31.08. 2011 - 05:12:22
Téma: Beauty


Jemné čištění pleti: Recepty pro každou pleť

Jemně, lehce a přesto intenzívně - především k čištění citlivé pleti jsou používány kvalitní a nezávadné produkty, na které jsou kladeny enormní požadavky. ?e je  však možné také zcela přírodní cestou, dosáhnout vyčištění pleti, vám ukážou naše recepty - pro všechny platí: Po použití smyjte vlažnou vodou!


Slunečnicové mléko
Pro normální ple?. Namočte krátce vatové tampónky v mléce, lehce vymačkejte a navlhčete slunečnicovým olejem. S takto připravenými tampónky odličte make-up. Poté smyjte zbylou směs mléka a olej vlažnou vodou.

Heřmánkovo-pampeliškové-mléko
Pro bledou a pórovitou ple?. Převařenou vodu přelijte přes 3 lžíce nasekaných heřmánkových květů a 2 lžíce pampeliškových listů.  Dobře promíchejte a nechte 12 hodin táhnout. Přimíchejte  140ml mléka a  ještě nechte 2 hodiny odstát, sceďte přes perfektně čisté sítko nebo sterilní obvaz, naplňte do vyvařené skleničky a nanášejte na ple? ráno a večer.

Heřmánkové mléko
Pro suchou ple?. 2polévkové lžíce čerstvého mléka a 2 polévkové lžíce heřmánku smíchejte a naneste na ple? vatovými tampóny.

Mléko z černého bezu
Pro mastnou ple?. 2 lžíce várky černého bezu smíchejte se dvěma lžícemi mléka. Naneste na ple?. Tento recept je také velmi účinný proti červeným žilkám.

Jogurtovo-medová-čistící emulze
Pro všechny typy pletí. 150ml jogurtu a 3 lžíce medu dejte na pánev a na mírném ohni rozmíchejte. Nechte 5 hodin táhnout, naplňte do vyvařené uzavírací sklenice a dejte do ledničky. Velmi intenzívně čistí a změkčuje ple?.

Tento článek si můžete přečíst na webu Přítelkyně.cz
http://www.pritelkyne.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pritelkyne.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2439