Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Rubrika svatba: Nechat se vyfotit profesionálem nebo stačí kamarád?
Vendulka

Fotograf

Ke svatebnímu obřadu a celému svatebnímu dni neodmyslitelně patří fotograf, který z celé svatby pořizuje snímky. Dříve se fotilo pouze černobíle, dnes jsou samozřejmostí barevné fotografie, přičemž novou a moderní možností je fotit na digitální fotoaparát. Tak lze bez zvýšení nákladů pořídit několikanásobně více fotografií, ze kterých si vyberete, které budete chtít opravdu nechat vyrobit.

Pokud váháte, zda bude venku na focení dobré počasí, zajistěte si včas focení v ateliéru. Ne všechny ateliéry jsou ale dostatečně vybaveny, také ceny za tyto záběry budou zřejmě vyšší než u klasické reportáže. Je to na vás. O ukázkách prací z ateliéru platí totéž co v předchozím odstavci.

Barevně nebo černobíle?
Zdá se, že černobílé fotografie opět přicházejí do módy.

S érou digitálních fotoaparátů to ovšem není žádný problém. Fotky se prostě v počítači upraví dle vašeho přání, přidělávky mohou být opět barevné, jak je libo.

Dostanu negativy?
Před objednáním fotografa se ho rovnou zeptejte, zda dostanete negativy, nebo zůstávají majetkem fotografa. Jsou možné obě varianty, přičemž pokud budete chtít filmy koupit, přijdou vás asi dost draho. U některých (slušných) fotografů se platí pouze hodinová sazba a za filmy zaplatíte vlastně jen reálné náklady.

Přidělávky
Pokud si negativ nekoupíte, zjistěte si ceny nejen za první objednávku fotek, ale i za přidělávky, a nechte si tento ceník pokud možno dát písemně. Možná v budoucnu budete chtít objednat další sérii pro vzdálenou tetu z Ameriky a zjistíte, že fotograf vaše filmy vyhodil, protože je archivuje pouze 1 rok...

Alba
Někteří fotografové vám nabídnou nejen nafocení a výrobu fotografií, ale i kompletaci do svatebních alb. Mají v tom praxi, takže výsledek bývá velmi dobrý, ale cena tomu také odpovídá. Možná byste také chtěli do alba psát vlastní kometáře, vlepovat účtenky z restaurace apod., a k tomu se hodí vyrobit si toto fotoalbum vlastnoručně. Pro novomanžele to bývá velmi příjemná práce, u které se dost nasmějí...

Máme málo peněz, vyfotí nás strýček...
Jestli vás můžeme varovat, tak to teď opravdu děláme. Od amatérských fotografů utíkejte, jak rychle to jde. Známe mnoho svateb, kde se šetřilo a výsledkem byly fotografie, kde chyběla půlka ženicha, nevěsta byla bez hlavy, svatební kočár byl skoro bez koní... Leccos se dá vrátit, svatba je jedinečná a mohli byste toho litovat.

Věřte nám, nedělejte to.

VIDEOREPORTÁŽ
Co platilo pro fotografy, platí v bledě modrém i pro kameramany, včetně poslední poznámky. Nikdo z amatérských kameramanů vám nezajistí kvalitní zvukový záznam, takže z obřadu můžete mít jakžtakž obrázky, ale neuslyšíte vůbec nic. Nebo naopak. Bez stativu se i ta nejpevnější ruka změní po půlhodině natáčení v těžký Parkinsonský syndrom :-(((

Nechte si předvést ukázku natočené svatby, tak nejlépe poznáte, že jak záběry, tak poté digitální střihačské práce vám sedí.

Svatba.cz - vše pro Vaší svatbu.


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek