Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Rodinné finance - kde ušetřit ?
Vendulka

Rodinné finance - kde ušetřit ?

Náklady na bydlení tvoří  v každé domácnosti značné procento výdajů. Nejméně polovinu nákladů na bydlení tvoří náklady na energie a vodu. A na těchto dvou položkách se dá nejvíce ušetřit.
Vzhledem k tomu, že ceny energií a vody do budoucna rozhodně nebudou klesat stává se každá investice do snížení spotřeby stále efektivnější.Náklady na úspory ve spotřebě energií nám přes počáteční vstupní náklady přináší trvalý finanční efekt
Jak na to?
Osvětlení:  Výměna klasických žárovek za úsporné. Náklady: max. 1500,-Kč. Efekt  úspory ve spotřebě je okamžitý a dlouhodobý. Roční úspora dosáhne zhruba 1000,-Kč.

Vytápění: Zřejmě nejsložitější položka na úspory. Pokud bydlíte ve vlastním domě tak náklady na úsporu jsou nejnákladnější ( nová okna, zateplení domu, geotermální vytápění) ovšem efekt v podobě finanční návratnosti nejefektivnější. Pokud bydlíte v bytě s ústředním topením tak náklady na energie ovlivníte pouze pokud máte na topeních nainstalovány měřiče odebraného tepla. V tomto případě se vyplatí (pokud tak neučiní majitel domu) investovat např. do zatěsnění oken popř. lodžie. Úspory při snížení spotřeby tepla v tomto případě mohou dosáhnout až 4 tis ročně. (3 pokojový byt).

Voda: Výměnou vodovodní baterie za novou nejlépe pákovou můžeme rovněž s okamžitým efektem snížit spotřebu vody. Při nákupu nové pračky doporučujeme sledovat spotřebu elektřiny a vody.  Rozdíly v jednou praní mohou dosáhnout i 15l vody.

Při úsporách do spotřeby energií je důležité si uvědomit, že efekt se dostaví časem , tzn. při vyúčtování spotřeby. V následných letech se Vám investice vysoce zhodnocují, jelikož náklady na energie trvale porostou.


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek