Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Rodinné finance - čas pro změnu?
Vendulka

Rodinné finance - čas pro změnu?

Euforie z Vánoc a z Nového roku z nás již opadla a proto nastává ideální čas pro stanovení si nových cílů, plánů či uskutečnění změn ve Vašem finančním plánování.

V řadě lidí panuje přesvědčení, že finanční plánování, odkládání či třídění na hromádky je nesmysl, ovšem pokud nepatříte mezi přední sportovce, umělce či ředitele velkých firem jejichž příjmy mnohonásobně převyšují průměr tak Vám může finanční plánování přinést významné úspory a dovolí financovat i věci, o kterých byste možná jen přemýšleli.

Cílem finančního plánu by pro Vás mělo znamenat úspory ve výdajích, zvýšení úspor a možnost dosáhnout časem k novým investicím.
Jestliže máte dojem, že byste rádi změnili svou finanční situaci je základem stanovení cíle. Cílem je pro mnoho lidí nové auto, dovolená, nová sedačka a  televize, kuchyň.
V podstatě jde o to, rozdělit své výdaje tak, abyste otočili poměr z toho, že si musíte půjčovat na poměr, že disponujete volnými prostředky ve výši třeba 3 platů.

Jak na to ?
-  omezte zbytečné výdaje - to znamená  že si nic nekoupíte, ale můžete velký nákup udělat v levnějším hypermarketu (Kaufland).
- snížíte výdaje třeba za mobil.
- ušetřené peníze uložíte na stavební spoření ( 500Kč/měsíc =  44 000,- za 6 let).
- omezíte nákup na drahé splátky a nový spotřebič nakupuje v akci se splátkami  bez navýšení.

Pokud nepatříte mezi lidi, jejichž dlouhodobý měsíční příjem přesahuje 20 000Kč měsíčně a k tomu živíte děti není zřejmě jiná možnost jak změnit svou finanční situaci než dlouhodobými úsporami ve výdajích  a aspoň částečným spořením na určitý typ účtu.

Ovšem i pro vyšší příjmové kategorie má finanční plánování své výhody. Pokud do budoucna plánuje stavbu domu nebo nákup bytu je ideálním řešením si to naplánovat. Při měsíční úložce na stavební spoření 5 000,- ( 5000 Kč měsíc = 400 000 za 6 let) To už je služný kapitál pro první splátku.


Příště se budeme zabývat úsporami v domácnosti - elektřina, voda, teplo - Jak ušetřit 5 000 za rok ?


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek