Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Cvičením proti rakovině střev
spoluprace

Cvičením proti rakovině střev

Cvičení je všeobecně považováno za zbraň proti všem potížím lidského těla. Nyní se ukazuje, že pro pacienty s rakovinou to platí dvojnásob! Onkologové po celém světě doporučují svým pacientům přiměřenou sportovní zátěž.


Cvičení dokáže zlepšit obojí, jak výhled do budoucna a prognózu pacienta, tak kvalitu jeho života.
Blahodárné účinky cvičení byly diskutovány na sympoziu odborníků z celých Spojených států amerických (American Association for Cancer Research). Studie zkoumající účinky cvičení se lišily v doporučovaném množství sportovní zátěže. Jedna radí pacientům sportovat 90 minut týdně, druhá 2–3 hodiny týdně. Ať tak či onak, ukazuje se, že nemocní mají prospěch z pohybu vždy. Jednoduše lze říci, že jakékoli množství cvičení je lepší než žádné.

Kde je sport nejprospěšnější?
Nejlepší výsledky z oblasti zkoumání příznivého vlivu sportu jsou u kolorektálního karcinomu, rakoviny prsu a prostaty. U pacientů bylo prokázáno nižší riziko, že rakovina znovu propukne. Onkologové jsou nyní nabádáni, aby svým pacientům doporučovali pravidelné cvičení. Rady od odborníka totiž podnítí pacienty k zamyšlení, co pro sebe člověk sám může udělat prospěšného. Odborníci mimo jiné vypozorovali, že slovo onkologa bere většina pacientů velmi vážně. Bohužel ale pouze polovina z lékařů zmínila svým pacientům, jak příznivý vliv má sport!

Vize do budoucna
V USA se nyní uvažuje o vyškolení fitness profesionálů specializovaných na práci s nemocnými s rakovinou. Onkologové by tak měli možnost odesílat své pacienty na pracoviště, kde jim budou poskytnuty nejen odborné rady. V ČR zatím tyto postupy nejsou běžné. Co ale brání pacientům i u nás jít si dvakrát týdně zaběhat do parku nebo párkrát do měsíce navštívit veřejnou plovárnu? Jak málo stačí, abychom pomohli svému tělu ke zdraví!

Zdroj: www.kolorektalni-karcinom.cz


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek