Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Ženám sluší diamantové šperky, pánům diamantové hodinky!
spoluprace

Ženám sluší diamantové šperky, pánům diamantové hodinky!

Diamant byl odjakživa považován za nejlepšího přítele ženy. Pro pány zase znamenal úspěch a díky tomu jim u nohou seděly desítky žen.

Dnes se diamant nedává jen ženám a jen z lásky, ale je také skvělým dárkem za úspěšnou promoci, při narození dítěte či při různých jubileích. Ponořte se tedy na chvíli do hlubin diamantů a nechte se jimi okouzlit.

Trocha historie

Slovo diamant má původ v řeckém slově adamas - nepřemožitelný a tohle jméno mu patří zaslouženě. Je totiž nejtvrdším přírodním materiálem na světě. Výskyt diamantů je velmi unikátní, ale jednou z jeho složek je téměř nejvíce zastoupený stavební prvek v přírodě - uhlík. Diamant je usazen ve vulkanické horninou a díky své tvrdosti může být touto horninou vytlačován zemskou kůrou až na povrch. Díky své tvrdosti je diamant schopný cestovat zemskou kůrou na povrch, kam je vytlačován vulkanickou horninou, v níž je usazen. Poté se z této horniny začíná uvolňovat erozí nebo působením dalších přírodních sil jako je voda a vítr. Tmavé minerály se rychle rozkládají a vytvářejí žlutou zvětralinu. Ta je společně s diamanty tekoucí vodou odnášena do řek, kde diamanty díky své hmotnosti klesnou do říčního koryta a jsou unášeny k ústí řek a pobřeží oceánů.

Lidé jsou diamanty fascinováni již velmi dlouhou dobu a to také odpovídá množství způsobů, jak tyto nejvzácnější kameny hledat. Vznikla celá řada metod, od těch původních po ty nejmodernější, které se stále zdokonalují. Oblasti možného výskytu diamantů se prozkoumávají jak přímo v terénu, tak také ze vzduchu. Mezi nejčastěji prohledávaná místa patří Sibiř, Finsko, Venezuela, Bolívie, Grónsko, Austrálie, Čína a Kanada.

Neopracovaný a neleštěný kousek diamantu vypadá jako obyčejný kousek skla. Ten slavný a třpytivý kámen z něj dělá až samotné opracování. Tato práce vyžaduje obrovskou zkušenost a podrobnou znalost diamantů a možností nečistot přítomných v diamantu. Nejčastěji používaným brusem je kulatý briliant. Typický kulatý briliant má celkem 57 plošek. Při broušení diamant ztrácí přes polovinu své původní váhy. Dalšími možnými tvary jsou markýza, ovál, slza, srdce, smaragdový brus, čtverec, trojúhelník, osmihran a další. Výsledek závisí na tvaru surového diamantu a je do jisté míry určován i módou. V dnešní době pozorujeme velký příliv nových tvarů na trh.

Nejzajímavější diamanty

Hrstka diamantů je dnes světově proslulá pro svou neuvěřitelnou historii, tradici a ohromující velikost. Představte si obrovský diamant, tak bezchybný diamant, že u něj k odborníci nejsou schopni vyčíslit cenu. Myslíte, že takový neexistuje? Ale existuje. Je to De Beers Millennium Star. "Je to nejkrásnější diamant, který jsem měl kdy možnost spatřit," řekl nestor diamantového průmyslu Harry Oppenheimer. Tento diamant byl nalezen počátkem 80. let v dole De Bedra v Kongu, tři roky ho brusiči tvarovali pomocí laseru až se objevil světově unikátní diamant s 203ct hruškové brusu.

Dalším zajímavým diamantem je Koh-i-noor, kámen, který je opletený nejvíce legendami. Není známo, kdy se poprvé objevil a některé legendy tvrdí, že před dvěma tisíci lety. Roku 1936 nechala královna Alžběta vsadit Koh-i-noor do své koruny.

Dalšími takovými diamanty jsou kameny s názvy Hope, Centenary, Star of South Africa, Cullinan a další.

Diamantové šperky

Česká společnost Diamonds International Corporation - D.I.C. a.s. je originálním výrobcem luxusních diamantových šperků. Vývoj i výroba takových šperků probíhá ve vlastních dílnách, ve kterých pracují zlatníci a faseři s bohatými zkušenostmi. Každý šperk se nejdříve narodí jako myšlenka, která je reakcí na potřeby trhu nebo módy, poté se z něj stane ručně namalovaný a rozpracovaný návrh. Z původní myšlenky se stane 3D návrh a poté voskový model. Odtud je stále několik desítek hodin usilovné práce, než vznikne konečný dokonalý šperk. Předtím než opustí šperkařskou dílnu je každý šperk označen a podroben výstupní kontrole a zabalen do vlastních originálních krabiček společnosti.

"Darujte srdce, darujte diamant"

Mezi diamanty naleznete mnoho nápadů na dárky pro různé příležitosti a životní události. V katalogu společnosti D.I.C. a.s. je zastoupena celá řada šperků různých typů, např. prsteny, náušnice, přívěsky nebo celé sety. Darování takového šperku je kouzelný okamžik, a proto je nutné učinit tak správným způsobem. :Diamant je skutečný originál, jež není možné nikdy a ničím nahradit. Tak jako je na vrcholu pomyslného žebříčku všeho nehmotného lidské zdraví, je v materiálním světě na samém vrcholu diamant," říká výkonná ředitelka D.I.C. MUDr. Jana Synková. A známé rčení říká: "Diamant je nejlepší přítel ženy!" Na webových stránkách www.dic.as naleznete kompletní katalog šperků.

Nesmíme ale zapomenout na muže. Vhodným dárkem "pro něj" mohou být luxusní diamantové hodinky s názvem DIAMOND NIGHT. Hodinky s 20 diamanty briliantového brusu a safírovým sklem jsou vyrobeny ve Švýcarsku a za jejich originálním designem stojí společnost D.I.C. a.s. Tyto hodinky jsou vhodné nejen do společnosti, ale také se hodí na sport. Jsou odolné proti hrubšímu zacházení i nárazu a vodotěsné až do hloubky 50m. Pořídit je můžete s páskem ve světlé nebo tmavé barvě. (hodinky mají stále tutéž barvu).

Více informací na www.diamantovesperky.cz 


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek