Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

IN je snídat zdravě! Ale co?
spoluprace

IN je snídat zdravě! Ale co?

Dopřejte si zdravé ráno a celý den pak buďte naplněni energií. Vydatná snídaně by měla být součástí zdravého životního stylu, ale současný trend stále rychlejšího světa způsobuje, že snídat zapomínáme nebo nestíháme.Pro snídani hovoří mnoho pádných argumentů, a tentokrát mají odborníci pravdu, ale přesto se zdá, že správný začátek dne spoustě lidem prostě uniká. Zdravá a vydatná snídaně je téměř nezbytná pro dobrý start naší fyzické i psychické pohody.

Zdravá snídaně je nejen ta, která obsahuje velké množství zdravých potravin, ale je záležitostí také kombinace, úpravy a časového rozvržení. Obecně je známo, že jíst by se mělo pětkrát až šestkrát denně po menších dávkách, aby naše tělo dokázalo přijaté živiny postupně zpracovat a přijatou energii poté využívat v průběhu celého dne. Během první poloviny dne bychom měli zkonzumovat 60% z celkového denního příjmu energie a jenom samotná snídaně by nám měla dodat až 25%. A i přesto je v České republice trendem nesnídat a v horším případě ještě vynechat oběd.

Naše tělo bývá kvůli zavedenému životnímu stylu nastaveno tak, že nejaktivnější býváme ráno, a proto je nutné dodat tělu dostatek energie. Vynecháním snídaně dochází k tomu, že máme o to větší chuť na oběd nebo rovnou na večeři. Místo pravidelné stravy 5-6 denně se často uchylujeme k tomu, že jíme pouze jednou či dvakrát denně, výběr potravin je rovněž diskutabilní - sladké, energeticky bohaté či jinak nevhodné potraviny. Nepravidelná strava, nevhodný výběr potravin a nedostatečný pohyb vedou k nerovnováze v příjmu a výdeji energie. Při jednorázovém vyšším příjmu energie ji organismus nedokáže všechnu zpracovat a využít a její přebytek tedy ukládá. Pokud je takový stravovací režim dlouhodobý, organismus nedokáže celou energii využít a má tendenci ukládat si z každého jídla energii do zásoby. Tím dochází k vytváření nežádoucích tukových zásob a nadváhy. Na universitě v Notthinghamu např. zjistili, že nesnídající ženy mají tendenci konzumovat během dne pokrmy s vyšší energetickou hodnotou, čímž se zvyšuje riziko nadváhy.

Co tedy vybrat pro správnou a zdravou snídani?
Vhodnou volbou na snídani bývají jogurty a jiné mléčné výrobky s nízkým obsahem cukru, celozrnné pečivo namazané rostlinnými tuky, celozrnné cereálie, přírodní sýry, přiloženo by mělo být ovoce a zelenina. V dnešní uspěchané době, kdy "ení čas a klid" na zdravou snídani může být řešením vhodně vybrané a ne příliš sladké müsli nebo oblíbené cereální tyčinky např. CORNY Linea, které jsou bez přidaného cukru a s nejnižším kalorickým obsahem na trhu (cca 65-68 kcal). CORNY Linea můžete vybírat z pěti různých příchutí, které výborně chutnají, dodávají přijatelné množství energie a přitom myslí na Vaši štíhlou linii, zdraví a dobrou kondici. Samozřejmostí zdravé snídaně, ale také celodenního správného stravování je dodržování dostatečného pitného režimu. Jeho základem je voda - raději neperlivá, vhodné ale mohou být i zelené, bylinné ovocné čaje nebo ředěné džusy. Doporučené denní množství je 2,5 - 3 l, v letních měsících i více.  www.corny.cz

www.promed.cz


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek