Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Dodejte si energii a zhubněte!
Vendulka

Dodejte si energii a zhubněte!

Energie je pro život naprosto nepostradatelná. Příjem energie je životně důležitý právě proto, že v těle probíhá mnoho procesů, kvůli kterým přijatou energii zase musíme vydávat. Jen tzv. bazální výdej energie, tedy ten výdej energie, který není závislý na naší vůli, např. činnost srdce, zažívání nebo také mrknutí oka, představuje 70% celkového denního energetického výdeje.


Zdrojem lidské energie je potrava. Největším zdrojem energie z potravy jsou tuky, sacharidy a bílkoviny. Proto je nutné zařadit je do pravidelného jídelníčku ve správném poměru.
Poměr přijaté a vydané energie by měl být v rovnováze, aby nedošlo k nesouměrnosti, se kterou si lidský organismus nemůže poradit jinak než např. nadváhou nebo dokonce obezitou. Nevyužitá energie se pak ukládá v tukových buňkách a člověk začíná tloustnout. Nepoměrem vznikají také velké zdravotní komplikace, například při velkém výdeji energie a téměř žádném příjmu dochází u žen k zastavení menstruačního cyklu, čímž tělo reaguje na nemožnost uživit další organismus. Nerovnováha mezi přijímanou a vydávanou energií může být způsobena přejídáním, hladovkou, konzumací velkého množství tuků či nedostatkem pohybu. Komplikacím lze předejít správným a pravidelným stravováním. Dnešní doba nás ale nutí k tomu vydávat přijatou energii stále méně, např. sedavé zaměstnání, jízda automobilem - tím si zdraví organismu více nabouráme.

Je proto důležité vyhnout se veškerým mýtům a nepravdám, které nám rozhodně nepomohou, ale spíše uškodí. Vždy je důležité jíst! Nevěřte pověrám, které tvrdí, že držením hladovky se dá nejúčinněji a natrvalo zhubnout. Je pravdou, že když nejíte, hubnete, protože tělo potřebuje energii a tu si bere z vlastních zásob. Tělo se brání a využívá své energetické zásoby. Velmi brzy začne vydávanou energií šetřit, např. vynecháním menstruačního cyklu. Hladovka je zároveň silná stresová situace, která má také nepříznivý vliv na funkčnost štítné žlázy. Když po hladovce začnete jíst stejně jako před ní, tělo se nedokáže s takovým množstvím potravy naráz vyrovnat a vznikají zažívací potíže, průjmy či bolesti žaludku, které mohou dojít až k zánětu slinivky břišní. A nakonec se stejně vrátíte na stejnou ne-li vyšší váhu než před ní. Obecně se doporučuje při dietě nehladovět více než jeden den. Jezte několikrát denně (doporučuje se 5x - 6x denně), v menších dávkách a neřiďte se podle hladu, ale podle hodin, které si k příjmu energie v podobě potravy určíte. Vhodné je celozrnné pečivo, ovoce, zelenina, mléko a mléčné výrobky v polotučné či nízkotučné verzi, luštěniny, ryby, apod. Nemusíte se ani příliš vyhýbat sladkostem. Je ale důležité si vždy propočítat hodnoty přijaté energie a ubrat si třeba na příloze. Vhodnou sladkou pochoutkou mohou být cereální tyčinky, např. CORNY Linea bez přidaného cukru, které jsou vytvořeny přesně ženám na míru pro chvíle chuti nebo malého hladu. CORNY Linea garantují nejnižší kalorickou hodnotu na trhu, a to jen cca 65 Kcal na jednu tyčinku, a proto jsou vhodné pro ženy, které chtějí mlsat, ale myslí na své zdraví, dobrou kondici a štíhlou linii. K ženám se tak dostává tzv. Energie bez výčitek. Dokonce obsahují vlákninu, která má podle posledních výzkumů pozitivní vliv na regulaci hmotnosti. Tyto cereální tyčinky jsou vhodné také pro diabetiky. Doporučujeme nejen aktivní sportování, ale pokud to čas dovolí, je dobré zajít si po obědě třeba na menší svižnou procházku, která je velmi účinná při soustavném pracování na dobré kondici.

K rovnováze přijmu a výdeje energie spolu se správným jídelníčkem patří také zvolení si vhodné pohybové aktivity a tu pak provozovat alespoň 3x týdně. Záleží na druhu, který preferujete, protože vybraná aktivita by vás měla bavit a naplňovat, na vašich zkušenostech a v neposlední řadě schopnostech. Pokud nejste zvyklí cvičit, začněte po menších dávkách, na které si tělo brzy zvykne. K dokonalosti už chybí jen každý den vykonat menší pohybovou aktivitu, např. procházku delší a svižnou chůzí, která je velmi účinná při snaze zhubnout nebo se dostat do kondice. Pokud máte psa, každé venčení trochu protáhněte a chvílemi popoběhněte a za chvíli budou znát výsledky. Zlepšením stravovacích návyků a kondice dochází zároveň ke zlepšení celého životního stylu. Hned bude pryč odpolední či víkendová únava.
www.corny.cz


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek