Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Permanentní make-up: PRO a PROTI
spoluprace

Permanentní make-up: PRO a PROTI

Permanentní make-up se stává čím dal více populární: pokušení se nalíčit jednou na pár let je moc lákavé. Přitom kosmetičky varují: jsou v tom i rizika! Důsledky neúspěšného make-upu odstranit není tak snadné. Zvážíme všechna pro a proti. O tetování lidstvo ví už dávno. Ale co je permanentní makeup o tom se dozvědělo pouze na konci 20. století.


Díky nápadu Američana O'Reilly, který v roce 1880 vynalezl elektrický přístroj pro vytvoření tetování, jsme dostali možnost "vypichovat" nejrůznější obrázky na platně, kterému se říká lidská kůže. A pak začal proces "ladění" této technologie pro aplikaci i permanentního makeupu. Výhody permanentního makeupu Dnes již existují speciální tenké jehly a naprosto bezpečná přírodní barviva a vysoko-rychlostní stroje pro aplikaci permanentního make-upu. Výhody make-upu jsou zřejmé: není potřeba bát se deště, jdeme na pláž nebo do bazénu s úsměvem, a výdaje na kosmetiku se sníží na minimum. Před spaním nemusíte smývat make-up, můžete políbit muže bez rizika podepsat milovanou osoby ohnivou stopou. Dokonce i brzo ráno přímo od postele vypadáš úžasně! A co je nejdůležitější, přirozeně.

Ve prospěch permanentního make-upu svědčí i čísla: dnes ve světě pracuje více než 15.000 odborníků přes kosmetické tetování a měsíčně jejich ruce obslouží desítky tisíc zákazníků. Důvody k pochybnostem Ale není všechno tak růžové. Objevují se i stížnosti. Ale většinou se jedna o složitější případy po rozsáhlejších operacích v klinikách plastické chirurgie. Můžou to byt potíže jako: tkáňová infekce, alergická reakce na pigmenty nebo anestézie, zbývající jizvy. Mnohdy to není vinou lékaře nebo nekvalitním vybavením. Některé pacientky mají tak silnou touhu stát se kráskou, že zanedbávají zjevné kontraindikace, nebo ignorují lékařské doporučení a varování. Zmíněné problémy jsou spíše výjimkou a není to bráno z praxe klasických kosmetických salónů a studio krásy.

Permanentní make-up se zásadně nedoporučuje pokud:
a) Dokonce i po malým zranění na vás zůstávají kožní jizvy
b) Jste alergická
c) Vaše pokožka má tendenci k hyperpigmentaci

Způsob provádění permanentního make-upu Provádět aplikaci permanentního make-upu (tetování) má právo pouze atestovaná osoba (nejlépe profesionální zdravotník nebo kosmetička, která má speciální školení, pracuje v kosmetickém salóně a specializuje se na PMU).
Jako technické vybavení se používá elektrojehla: přístroj s pulzující jehlou (jehly), přes kterou aplikuji se mikročástečky pigmentu do pokožky. Nejobtížnější a nejdůležitější při provedení PMU správná technika aplikování. Tento pojem zahrnuje dodržení potřebné hloubky vpichu pigmentu, ideální charakter linie a jednotné probarvení.

Hlavním je samozřejmě je hloubka propíchnutí - je ovládána pouze rukou kosmetičky. Proto se výběr skutečného profesionála, který bude provádět PMU je jednou z hlavních priorit. Nejpopulárnější permanentní make-up Nejčastěji v kosmetických salonech a studiích se provádí permanentní make-up obočí. Mimochodem je to nejbezpečnější zákrok!
Kůže u obočí je obvykle nealergická a lehce snáší intervence (ví to z vlastních zkušeností každý, kdo se nechal provést depilací voskem). Druhé místo patří korekci a permanentnímu make-upu kontur rtů. Mnoho žen hledají intenzivní tmavě-růžový odstín. Ale já jsem spíše pro přírodní růžový odstín, protože tuto "rtěnku" budete mít více než jeden rok!

Dávejte pozor taky pří volbě odstínu u víček nebo se nechte poradit od vizážisty, kterému důvěřujete! Těžko si představit, co by se stalo, kdyby ruka specialisty zakolísala. Zeptejte se na photokatalog se vzory vlastních práci kosmetologa nebo na doporučení od zákazníků, kteří byly spokojeni s výsledky PMU. Nevolte prohlášené studio nebo salón, ale konkrétního odborníka a profesionála. Před první aplikací permanentního makeupu si udělejte test na alergické reakce. Nedoporučuji! Nikdy bych nedoporučovala provádět tetování tváře - umělé rudé. Za prvé, kdyby v nějaké situaci (za mrazu nebo v rozpaku), tváře dostaly barvu, tak hned budete vypadat jako když máte alergii nebo podráždění. Za druhé, pokud barva vyjde z módy, museli by jste maskovat své impozantně rudé tváře silnou vrstvou tonálního krému. A zatřetí, pokožka tváře značně reaguje i na malé změny váhy a tak se může stát, že najednou barvy budou na nesprávném místě. Zkrátka, všichni kosmetologové na celém světě tvrdí: dělejte radši tónování tváře vždy dle situace, je to lepši než spoléhat na injekci.

Pro případ nouze Doufejme, že tyto poslední tipy nebudou užitečné, ale přesto ... Jest-li že nejste spokojena s permanentním makeupem nezoufejte. Existují způsoby, jak ho odstranit. Nejpopulárnější peeling a mikrodermabrazii (jemné broušení) - patří k takzvaným odlupovacím technikám. Díky intenzivní renovace kůže, která je stimulovaná zmíněnými postupy, pigment rychleji vystupuje a bledne. Avšak, linky podél řas se tímto způsobem odstranit nedájí. V tomto případě zůstává laserové leštění zářením gama a fotoomlazení. Jestliže PMU (tetování) bylo provedeno s pomocí přírodních pigmentů (což jsou "živé látky" které jsou podobné naším vlastním buňkám), fotoblesk je zničí, stejně jako i znamínka co zůstávají po hyperpigmentace.

Takže cesta zpět také existuje. Mgr. Elena Jaděvič, tel. 608 266 074
(Váš specialista na permanentní make-up) www.permanentni-makeup.info


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek