Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Jana Doleželová a Marie Copps chystají kalendář na podporu onkologického výzkumu
spoluprace

Jana Doleželová a Marie Copps chystají kalendář na podporu onkologického výzkumu

Dvě ženy s jasnou vizí spojily své síly, kreativitu a šarm v projektu „Jana Doleželová – The Queen 2010“: módní návrhářka Marie Copps a Jana Doleželová, půvabná Miss ČR 2004 a zároveň ředitelka Nadačního fondu Modrá kotva, jehož cílem je získávat zdroje na imunologickou léčbu.


Výsledkem jejich spolupráce je nový exkluzivní kalendář, jehož prodej podpoří právě onkologický výzkum.

Kalendář s Janou Doleželovou jako noblesní „královnou módy“ vznikl začátkem září v malebných interiérech zámku Štiřín. Fotografie rámované ve stylu starých mistrovských pláten představí novou kolekci Marie Copps, inspirovanou hravým obdobím rokoka. Luxusní tisk vyjde v limitované edici: slavnostní prezentace kalendáře za účasti známých osobností se chystá během října.
 


S nápadem vytvořit kalendář přišla jako první Marie Copps: módní designérka působící současně v České republice i v Kanadě je známá rovněž jako zakladatelka projektu Give Help a Chance – FASHION FOR HELP.
 


Projekt na sebe poprvé upozornil v době konání letních Olympijských her 2008 v Číně: barevné velkoformátové fotografie tehdy neobvykle propojily svět módy s apelem na globální společenská témata, v tomto případě na porušování lidských práv v hostitelské zemi olympijských her. Kampaň zaznamenala velký mediální ohlas nejen v České republice, ale objevila se i v zahraničním tisku a televizi. Fotografie byly letos v březnu vystaveny také v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
 


Spolu s tématikou lidských práv má projekt FASHION FOR HELP přesah i do oblasti péče o lidské zdraví. Právě tento záměr spojil návrhářku Marii Copps s Janou Doleželovou, která stojí již druhým rokem v čele Nadačního fondu Modrá kotva. Ten byl v roce 2006 založen s cílem získávat zdroje na podporu výzkumu a klinických zkoušek nových protinádorových vakcín a imunologickou léčbu.

„Z hlediska mojí profese farmaceutky je mi problematika výzkumu blízká a vím, jak dlouhý je proces od laboratorních testů až po zavedení nové metody do praxe. Vím také, jak komplikované je zajištění financí na individuálně vyráběné vakcíny. Věřím, že naše tvůrčí umělecké spojení v právě připravovaném projektu bude působit jako symbióza a že oba charitativní projekty získají díky společnému kalendáři mediální i finanční podporu," říká Jana Doleželová, vystudovaná farmaceutka a schopná manažerka, která kromě modelingu provozuje i vlastní lékárnu v centru Prahy. "Važme si toho, že žijeme ve svobodné zemi a nebuďme lhostejní k porušování lidských práv v jiných oblastech světa," dodává Jana Doleželová, kterou zaujal už dřívější projekt Marie Copps FASHION FOR HELP.
 


„Jana Doleželová je pro mě ženou oduševnělého šarmu, půvabu a noblesy. Kombinace vnitřní a vnější krásy dokonale ladí s vizí mého projektu,“ dodává k výběru představitelky královny - The Queen 2010 Marie Copps, jejíž modely oblékli také Yvetta Hlaváčová, dálková plavkyně a držitelka českého rekordu v přeplavání kanálu La Manche, Varhan Orchestrovič Bauer, český hudebník, hudební skladatel, aranžér a dirigent a modelka Inna Puhajková.

Výběr Jany Doleželové do role „královny módy“ vycházel z úspěšné předchozí spolupráce, kdy si ji návrhářka Marie Copps vybrala pro prezentaci svých modelů v černobílé retro kolekci „Beautiful“. Obě ženy od té doby prošly zajímavým profesním vývojem; Marie Copps založila projekt Give Help a Chance – FASHION FOR HELP, pro který je ochrana lidského zdraví jedním z klíčových témat. Jana Doleželová dokončila studium farmacie a stala se ředitelkou nadace Modrá kotva.


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek