Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Chryzantéma - kvetoucí ohňostroj barev
Vendulka

Chryzantéma - kvetoucí ohňostroj barev

Patříte mezi ty, kdo sice obdivují atraktivní pokojové rostliny v květinářstvích či u přátel, ale sami si je nikdy nepořídí – a to buď z obavy, že záhy uhynou, nebo protože máte zrovna naléhavější výdaje? Byli byste překvapeni, jak pozitivní účinek pokojové rostliny mají na nás samotné i prostředí, ve kterém žijeme.


Rostliny čistí vzduch, zvyšují vzdušnou vlhkost a pomáhají zbavit se stresu. V průběhu následujících měsíců vám představíme čtyři pokojové rostliny, kterými si můžete udělat radost od září až do konce roku.

Abyste se z nejnovějšího domácího přírůstku v podobě pokojové rostliny mohli radovat co nejdéle a využili naplno jejího pozitivního působení, je třeba dodržovat několik základních pravidel:

- Pokojovou rostlinu postavte na dobře osvětlené stanoviště, které bude ale chráněné před přímým sluncem a průvanem.
- Rostliny nikdy neumísťujte nad radiátor ani na místo, kde hrozí výrazné výkyvy teplot.
- Zalévejte měkkou vodou, nejlépe dešťovou či převařenou vodovodní, o pokojové teplotě.
 Ideální pokojovou rostlinou pro měsíc září je chryzantéma. Květy chryzantémy hýří barvami, takže vám doma prodlouží veselou letní atmosféru. Navíc nabídka chryzantém v obchodech s každým zářijovým týdnem roste, a tak je opravdu z čeho vybírat.

Chryzantémy patří v květinářstvích ke stálicím, které v kyticích dokáže rozpoznat téměř každý. „Naproti tomu hrnkové chryzantémy se staly oblíbenými pokojovými rostlinami až v posledních letech. Lidé už je zdaleka nepovažují za rostliny, které se pojí výhradně s Dušičkami. Na trhu jsou chryzantémy v celé škále barev i velikostí květů. Chryzantémy typu Spray mají množství drobných kvítků a na druhé straně existují velkokvěté chryzantémy, jejichž plné rozvinuté květy z dálky připomínají pestrobarevný ohňostroj,“ vysvětluje florista Ladislav Vaněk z pražského květinářství Konstancie.

Co se týče barevnosti, nemají chryzantémy konkurenci. Od ostře růžové, ohnivě oranžové, dramatické rudé, přes kaštanově hnědou, bezpočet odstínů žluté a fialové, až po zářivě bílou – to je jen ve zkratce paleta barev, jimiž se chryzantémy pyšní. Květy mohou být buď jednobarevné, s proužky na okvětních plátcích, nebo s různě barevnými středy.

Nepřeberná barevná rozmanitost chryzantém vám vždy umožní vybrat přesně takovou barvu, kterou právě hledáte. Proto jsou chryzantémy ideální ke zdůraznění nejrůznějších stylů interiérového designu.

„Hrnková chryzantéma vyžaduje světlo, aby se poupata rozvila. Odkvetlé květy odstraňte, prodloužíte tím kvetení. Zalévejte pravidelně, ale nepřelévejte, ani nedovolte, aby zemina zcela vyschla. Jestliže postavíte rostlinu na chladnější místo, budete si její krásy užívat déle, na teplejším místě zase najednou vykvete více květů. Nikdy ji ale neumisťujte na přímé slunce,“ doplňuje florista.

Chryzantémy vypadají rozkošně v ozdobných květináčích či obalech. Dokonce i z velké vzdálenosti přitahují jejich barevné květy pozornost. Proto jsou skvělou volbou také v případě, kdy chceme interiér oživit a dodat mu barvu.

Zdroj: HKK


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek