Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Biologie ženské nevěry
Vendulka

Biologie ženské nevěry

Matka příroda udělá cokoliv pro to, aby se ujistila, že se dá pár dohromady a zplodí dítě. To vyžaduje, aby milování proběhlo v tu pravou dobu v měsíci. S emocemi, pamětí a sexuálním chováním jsou například silně spojeny pachy.

Ženský nos a mozkové okruhy jsou obzvláště citlivé před ovulací – nejen na obyčejné parfémy, ale také na nepředvídatelné účinky mužských feromonů. Feromony jsou sociální chemikálie, které lidé a ostatní živočichové uvolňují do vzduchu kůží a potními žlázami. Byly nalezeny v mužském potu. Feromony pozměňují vnímání a emoce a ovlivňují touhy – například touhu po sexu. Mozek změní svou citlivost na pachy tak, že jak se zvyšuje hladina estrogenu před ovulací. Malé množství feromonů je vše, co je potřeba; množství uvolněné z jedné setiny kapky potu je dostatečné na to, aby mělo mocný účinek. Není divu, že se kosmetický průmysl může zbláznit, jak se vytrvale snaží přidávat tyto látky do parfémů a vod po holení.

Průmysl s vůněmi však asi neví, že tyto účinky závisí na dni, a dokonce i hodině menstruačního cyklu.

Jsou- li ženy před ovulací (tzn. na vrcholu jejich měsíční plodnosti) vystaveny feromonům z mužských potních žláz nazývaných androstadienon (blízký příbuzný androstenediionu, nevýznamnější androgen tvořený vaječníky), během šesti minut se jejich nálada vyjasní a soustředění se zostří. Tyto feromony nesoucí se vzduchem udrží ženu v dobré náladě ještě hodiny poté.

V pubertě dokáže jen dívčí mozek (nikoliv chlapecký) rozpoznat androstadienon a je na něj citlivá pouze po určitou dobu v měsíci. Je možné, že androstadienon působící na emoce žen na vrcholu jejich měsíční plodnosti dláždí cestu ke společenským – a reprodukčním- interakcím. Je zajímavé, že se mi Marcie běhen naší první schůzky zmínila, že ji upoutalo něco v Johnově vůni.
Za použití tělesných pachů a ženských nosů dal Jan Havlíček z Karlovy univerzity dohromady kontroverzní teorii o feromonech a ženském mozku. Zjistil že ženy, které už byly zadané, dávaly během ovulace přednost pachu jiného, dominantnějšího muže, zatímco u žen, které byly samy, se žádná taková preference neprokázala. Havlíček se domnívá, že jeho zjištění podporuje teorii, podle níž ženy bez partnera chtějí starostlivějšího muže, který jim pomůže založit rodinu. Ale jakmile je jednou domov zabezpečen, mají biologickou potřebu „ochomejtat se“ okolo mužů, kteří mají nejlepší geny. Studie partnerských vzorců chování různých druhů ptáků, o kterých jsme se domnívali, že mají jednoho partnera na celý život ukázaly, že 30 % ptačích mlád´at bylo zplozeno jiným samečkem než tím, který se o ně stará a žije s jejich matkou!

Další nabourání mýtu o ženské věrnosti je malé hříšné tajemství studie lidské genetiky – až deset procent předpokládaných otců, které výzkumníci testovali, nemá genetický vztah s dítětem, o kterém si byli jisti, že jej zplodili. Etická omezení brání vědcům toto zjištění komukoliv odtajnit. Proč se tomu tak děje? Dosáhne žena orgasmu a otěhotní spíše s mužem, který není jejím stálým partnerem? Nicméně dosažení orgasmu s obzvláště žádoucím partnerem se ukázalo jako reprodukčně výhodné.

Protože ženin orgasmus nasaje spermie hluboko do reprodukčních orgánů, při vyvrcholení se svůdným mužem je větší pravděpodobnost, že se spermie dostanou k vajíčku. Tato vzrůstající možnost otěhotnění s partnerem, který je sexy, může být důvodem, proč jsou ženy standardně více přitahovány atraktivními muži ve druhém týdnu menstruačního cyklu, právě před ovulací (což je jejich nejkoketnější období v měsíci).

V jiné studii bylo zjištěno, že ženy, které mají bokem milence, začnou častěji předstírat orgasmus se svým stálým partnerem. Předstírání orgasmu se stálým partnerem bylo běžnější dokonce u žen, které uvedly, že s jiným mužem pouze flirtovaly. Muži jsou biologicky nastavení tak, že z nějakého důvodu očekávají poznámky na téma sexuálního uspokojení – taková zmínka je ujistí o ženině věrnosti. Předstíraný orgasmus může pomoci odvrátit myšlenky partnera na ženinu nevěru. pro muže je předstíraný sexuální zájem o jejich hlavní partnerku starý trik, jak ji oklamat, aby si myslela, že je jí věrný – někdy i po mnoho let manželství. Výzkumníci zjistili, že když se ženy zapletou do mimomanželského sexu, zadržují méně spermatu svých stálých partnerů ( v mnoha případech manželů ) a zažívají více vyvrcholení během milování na svých tajných schůzkách s milencem, jehož spermie se snaží udržet. Když to dáme dohromady, tato zjištění naznačují, že ženský orgasmus je spíše než o poutu s milým mužem, kterého si chtějí vzít, o pozorném, povědomém, primitivním zhodnocení milencovy vnější genetické výbavy. Ženy nejsou o nic více stavěny pro monogamii než muži. Jsou stvořeny k tomu, aby si nechaly otevřenou možnost volby a předstírají orgasmus, aby odvedly partnerovu pozornost od své nevěry.


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek