Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Barevná typologie - kouzelná moc barev
spoluprace

Barevná typologie - kouzelná moc barev

Asi víte, že podle barevné typologie se ženy dělí na čtyři skupiny; jarní, letní, podzimní a zimní. Jarní a podzimní typy jsou teplé, letní a zimní studené. Proč to tak vlastně je a z jakého důvodu je dobré vědět, do jaké skupiny patříte?
Už jako malé děti jsme dělávaly pokus, kdy se barevný papír přiblíží k bílé zdi a aniž by se jí dotkl, v určité vzdálenosti na ni vrhá svůj barevný odraz. Podobně je to s barvami na našem těle. Barevný odraz z našeho oblečení se přenáší na obličej, ale pokud neladí s tóny naší pleti, pak to jaksi není ono. Naopak pokud vybereme správné barvy oblečení i odstíny líčidel, můžeme nejen doladit krásu svého obličeje, ale podtrhnout i ostatní přednosti. Náš vzhled se zjemní, sjednotí a celkový dojem bude přirozený. Pokud je ale tón barev, které jsme použily, odlišný od tónů naší pleti, působí to rušivě, vzhled je tvrdý a barvy nás tzv. překřičí.
Tuto zásadu ctí například celebrity. Mnoho slavných dokáže barvami dokonale doladit svůj vzhled, takže si jejich obličej snadno zapamatujete. I vy se však tento fígl můžete naučit. Pak uslyšíte kýženou větu: „Tahle barva ti jde k pleti“.
Správné barvy dokážou obličej omladit, nesprávné mu naopak mohou přidat na letech. Velké i menší vrásky, váčky pod očima, převislá víčka, rýhy, které se táhnou od nosu kolem koutků úst směrem k bradě, i rysy obličeje se mohou zjemnit, nebo bohužel i zvýraznit.

Velmi ošemetná je černá barva, protože vše, co je na obličeji tmavé, ztmavne ještě víc. Proto ženy ve středním věku oblečené v černé vypadají starší. Ale ani bílá není úplně ideální, neboť vše, co je vystouplé, bude ještě větší a širší. Oblečení těchto barev se proto musí nosit s rozmyslem. Je nutné bud· odhalit dekolt, nebo doplnit barevný lem okolo výstřihu, přidat zajímavý šperk nebo šáteček.
Zkrátka černou nebo bílou u obličeje zjemnit. Mladším ženám a těm, které ještě nemají problémy s pletí, tyto barvy většinou nevadí, a dokonce jim i sluší. Slavnostní oblečení v černé barvě je vždy nejelegantnější a sluší téměř každé ženě. Je to ale způsobeno i tím, že žena bývá večerně nalíčena a slavnostně učesána.
Obecně platí, že ženám středního a staršího věku sluší pastelové barvy. Samozřejmě že sluší i mladým dívkám a ženám, ale ženy středních let v těchto barvách vyloženě omládnou.

Pleť se studeným odstínem je bledě béžové barvy s nádechem do chladně růžové, porcelánově bledé, olivově zelené či namodralé.
Pleť s teplými tóny je barvy slonové kosti, od nažloutle béžové (ale bez růžového nádechu na tvářích) až po zlatě oranžové tóny.
Odstín se dá určit na předloktí, ale existují i další postupy, jak správně určit barevný typ. Například podle barvy vlasů v dětství, přirozené barvy zubů, barvy pih, barvy opálení atd.

Žena nemusí nutně vědět, zda je jarní, letní, podzimní nebo zimní typ. Stačí rozpoznat, patří – li do teplých nebo studených odstínů, a tím se řídit.
Od každé barvy rozeznáváme přes tisíc odstínů. Teplé a studené odstíny rozlišíme podle toho, že studené mají vždy namodralý nebo našedlý podtón, kdežto teplé hrají do zlatě žlutých hřejivých tónů, s oranžovými podtóny. Například jahodově červená s podtóny oranžové je teplá červená,kdežto malinově červená s podtóny modrými je studená červená. Takto lze určit všechny barvy, které nás obklopují. Nemusíte se žádné vyhýbat. Vybírejte si podle svého uvážení tak, jak se vám barvy líbí.

Jste – li studený světlejší typ, budou vám slušet světlejší jemné odstíny studených barev, a to na oblečení, barvě vlasů i v líčení.
Pokud jste studený tmavší typ, budete zajímavá spíše ve výraznějších a kontrastních studených barvách.
Teplé světlejší typy jsou poutavější a jaksi křehčí v jemných teplých barvách.
Jestliže ale jste teplý tmavší a výraznější typ, nebojte se používat sytější a výraznější barvy.

Správně zvolená barvy v blízkosti vašeho obličeje a na obličeji zvýrazní vaše oči, zalichotí vaší tváři a zdůrazní vaše rty.
Většina žen má pro barvy velký cit a dobře si dokáže barvy vybrat. Obecně platí, že tmavé barvy opticky zeštíhlují postavu a jemné pastelové na obličeji dodají pleti mladší vzhled. S přibývajícími léty tedy volte líčení a oblečení v pastelových barvách s příslušnými tóny.
Milé dámy, nebojte se barev. Ať už jste mladší či v krásných letech, noste barvy. Nemusí být jen křiklavé a zářící, ale naopak i klidné a pohodové. Můžete jimi vyjádřit to, jaké jste, jak se cítíte. Samozřejmě že to platí i o barvách vlasů a líčení. Dokonce někdy ještě víc než o barvách oděvu.
Žena ve středních letech už dobře ví, co jí sluší. Ví, že něco se dá skrýt, zamaskovat, něco naopak zvýraznit a ukázat. My ženy máme možnost se líčit a zkrášovat, tak toho využijme. Mnoho mužů nám to možná závidí a někteří se nám do toho i pletou. Přesto si myslím, že make – up přeci jen patří na obličej žen. A vím, že praví muži obdivují ženy krásné a upravené.

„Žena, která o sebe nedbá, si nezaslouží být ženou. Žena, která o sebe dbá, si zaslouží být hýčkána“ .Pavel Soukup


Zdroj: Trpková, Jaroslava; Nová, Dáša; Žena, šperk a barvy; DARANUS, 2008


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek