Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Shakespearovské slavnosti zahajují prodej, lákadlem jsou Veselé paničky windsors
spoluprace

Shakespearovské slavnosti zahajují prodej, lákadlem jsou Veselé paničky windsorské

Komedii Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela chystá jako svou hlavní novinku festival Letní shakespearovské slavnosti. Ten letos proběhne od 25. června do 3. září celkem na sedmi scénách: dvou v Praze a po jedné v Brně, Bratislavě, Ostravě, Košicích a ve Zvolenu.


Program nabídne deset titulů, z toho tři premiéry. Prodej vstupenek na všechna pražská představení začíná od 15. dubna přes Ticketportal: až do konce měsíce je tu lze navíc zakoupit s 10% slevou.

„Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ říká Jiří Menzel o Paničkách windsorských, zábavné hře o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti.
Do role bonvivánského rytíře Jana Falstaffa obsadil Menzel Bolka Polívku, důvtipnou paní Pažoutovou ztvární Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni, paní Brouzdalovou, hraje Eva Režnarová. „Obě jsou ženy, se kterými bychom rádi žili – pozitivní a vtipné,“ uvedl o obou herečkách Jiří Menzel po jejich prvním velikonočním setkání nad textem hry. Ten do češtiny přeložil Martin Hilský.
Paní Pažoutová je roztomilá panička, která se v životě mírně nudí a vítá proto každý lechtivý impulz k pobavení,“ říká Simona Stašová. Podle ní se obě přítelkyně rády zasmějí, zejména na účet mužů – a právě v tom jim svůdcovský návrh rytíře Falstaffa skvěle padne do noty. „Obě dámy jsou zkušené a chytré, takže se Falstaff i diváci mají na co těšit,“ dodává Eva Režnarová.


Do dalších rolí obsadil Jiří Menzel Jaromíra Dulavu, Jaroslava Satoranského, Jiřího Čapku, Šárku Vaculíkovou, Jana Cinu, Jana Přeučila a další. Premiéra proběhne 25. června na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.
Českou premiéru bude mít také tragédie MACBETH s Veronikou Freimanovou ve dvojroli Lady Macbeth a Lady Macduff. Poprvé uvidíme v Praze i hru ANTONIS A KLEOPATRA, nastudovanou loni v Bratislavě ve výborném slovensko-českém obsazení.

Program dále počítá s úspěšnými reprízami BOUŘE, JAK SE VÁM LÍBÍ a KOMEDIE OMYLŮ: tu letos uvedou slavnosti opět ve dvojí, pražské i ostravské, verzi. Na nové scéně ve Zvolenu bude uveden ještě SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, kam se v roli královy víl Titanie vrací po mateřské pauze Sabina Laurinová.
Festival letos nabízí také dva tituly v angličtině: s představením Sen noci svatojánské a Mnoho povyku pro nic se v rámci svého evropského turné v Praze krátce zastaví renomovaná THE BRITISH SHAKESPEARE COMPANY.

Více informací o letošním programu, cenách vstupenek a možných slevách najdete na www.shakespeare.cz  nebo na www.ticketportal.cz


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek