Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Jaké módní trendy přináší sezona Jaro/léto 2009?
spoluprace

Jaké módní trendy přináší sezona Jaro/léto 2009?

Začíná sezona Jaro/léto 2009. Na to, jaké trendy v oblasti dámské a pánské módy přináší, jsme se zeptali módního poradce René Volka ze společnosti RV FASHION STYLE s.r.o.  „Současné módní trendy jara a léta 2009 přejí u pánské a dámské módy méně barvám. V trendu je fialová, lila, šedá a černá.


U pánských obleků je kladen důraz na detail a převládá fit slim, tj. postupné „zeštíhlování“ modelů. Barevnost pánských obleků, podobně jako u dámských klasických kostýmů, přeje spíše barvě šedé, černé a modré. Proužky se pořád drží v módním trendu, ale jsou méně výrazné. Revoluce v pánském šatníku probíhá u separátních sak, kdy se do módního kurzu dostala saka z bavlny a lnu. U bavlny je patrná tzv. úprava antik, která navozuje patinu obnošeného saka. Toto sako je pak vhodné kombinovat s jeansy, popřípadě s bavlněnou kalhotou v jiné barevné tónině. Kravata se do těchto sak ve stylu casual nenosí. Muž, který chce být takzvaně „in“, si může do šatníku pořídit světle šedý oblek s fialovou, případně černou košilí. Separátním, free sakem, se také nedá nic pokazit...,“
uvedl módní poradce René Volek. Dodal, že italská móda přeje dokonce i hnědým semišovým botám právě v kombinaci se světle šedým oblekem.

„Muži by měli volit střízlivější barevné kombinace, jemnější barvy oko potěší. Dále by muži měli postupně přijímat trend zužování kravat. Kravaty se opravdu, oproti loňské sezoně, nosí a budou nosit užší. Také by muži měli věnovat pozornost šíři kalhot. Kalhoty se nosí upnutější, preferovány by měly být bezzáhybkové kalhoty. Trendy nepřejí volným střihům, efekt dobře padnoucího obleku ve „fitu slim“ se bude mužům určitě líbit,“ říká módní poradce Volek.

A co sezona Jaro/léto 2009 z hlediska trendů přináší v dámské módě? „Na rozdíl od minulého jara, kdy jsme byli zvyklí na rozzářené sytější barvy, je sezona Jaro/léto 2009 méně „barevná“. Tóny barev jsou podstatně jemnější a objevuje se i barevnost jako je světle šedá a lila. Trend v dámských siluetách se opět projevuje jako tzv. „slim“ - vše se zeštíhluje. Pasy kalhot se zvyšují, což některé zákaznice moc neocení, protože bederní móda byla velmi příjemná. Trendy hodně přejí módě, která se dá kombinovat s doplňky a vzájemně mezi základními výrobky,“ konstatoval módní poradce Volek.

„Poměrně rychlá doba, ve které se dnes ženy pohybují, nahrává v oblasti módy příjemným letním materiálům jako je bavlna a len. Právě kostýmky, ale i separátní sáčka a kalhoty z těchto materiálů, se postupně zabydlují v šatnících žen, které ocení pohodlí a příjemný omak těchto materiálů. Navíc tyto materiály se pro ženy stávají naprosto konvenčním oblečením pro různé příležitosti. Dalším důležitým faktorem je dobrá údržba,“ řekl René Volek.

A jaké jsou podle něj vhodné jarní doplňky? „Módním výstřelkem sezony jsou velké opasky s výraznými ozdobami. Opasek musí být „hodně viděn“. Trička a halenky se začínají nosit opět dovnitř kalhot či sukní. Dalším významným doplňkem jsou sluneční brýle, žena by měla mít více kusů tohoto doplňku. Brýle se hodně ladí do barvy k základním výrobkům,“ řekl René Volek. Více informací můžete najít na www.renevolek.cz .


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek