Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

4 Veselá vajíčka a stojánky
spoluprace

4 Veselá vajíčka a stojánky

Mimozemšťan
Potřeby: natvrdo uvařené vajíčko, prázdná rolička od toaletního papíru, pevnější fólie z umělé hmoty, stříbrná barva, štětec, 8 stříbrných korálků o průměru 0,5 cm, stříbrný krepový papír velký 9 x 12 cm, černý fix, 2 staré pružiny z propisky, lepidlo, kružítko, kulaté nůžky nebo modelářský nůž s vhodnou podložkou na vyřezání.


Vajíčko namalujte stříbrnou barvou a podle předlohy na ně namalujte černým fixem obličej. Dvě pružiny z propisky nalepte nahoru jako tykadla.
Z prázdné roličky od toaletního papíru odstřihněte 6 cm dlouhý kousek a polepte jej krepovým papírem širokým 9 cm tak, aby nahoře a dole přečníval 1,5 cm kousek papíru. Tento kousek pak ohnete dovnitř do roličky a přilepíte jej. Kružítkem na pevné fólii kolečko o průměru 9 cm a vystřihněte jej.
Kolečko pak položte na roličku a uprostřed udělejte další kolečko, asi o 3 mm menší něž je průměr roličky. Vnitřní kolečko ostřehněte a vyzkoušejte, zda se do něj vajíčko vejde. Pokud ne, musíte kolečko trochu zvětšit.
Kolečko i tykadla mimozemšťana pak ozdobte korálky. Kolečko nalepte na roličku a vajíčko posaďte dovnitř.

Zajíček
Potřeby: natvrdo uvařené hnědé vajíčko, hnědý fix, kousek jutové stuhy široké 4 cm a dlouhé 12 cm, hnědý tvrdý papír velký 10 x 10 cm, hnědá tráva, kopírák a jehlice,
nůžky nebo modelářský nůž s vhodnou podložkou, lepidlo.

Na vajíčko namalujte podle předlohy zajíčkův obličej. Uši překreslete z kopíráku na hnědý papír, vystřihněte je a nalepte na vajíčko.
Z jutové stuhy srolujte stojánek na vajíčko tak, aby průměr stojánku odpovídal průměru vajíčka. Do stojánku pak vložte trochu trávy a zajíčka do ní posaďte.


Kuřátko
Potřeby: natvrdo uvařené vajíčko, půl bílé skořápky, malý květináč o průměru 5 cm, oranžová, bílá, žlutá a červená temperová barva, černý fix, 2 oranžové perličky,
lepidlo.

Vajíčko pomalujte oranžovou barvou a květináč žlutě. Podle předlohy namalujte na vajíčko obličej kuřátka. Bílou skořápku pak nalepte kuřátku na hlavu a posaďte jej do květináče. Po stranách květináče připevněte dvě peříčka.

Černoušek
Potřeby: natvrdo uvařené vajíčko, černá, bílá a červená temperová barva, kůra z kokosu (např. z květinářství) velká 8 x 15 cm (vlákna musí být položena svisle), prázdná rolička od toaletního papíru, červené peříčko, lepidlo.

Vajíčko pomalujte podle předlohy fixy nebo temperami. Peříčko nalepte zezadu na vajíčko. Z roličky od toaletního papíru odstřihněte 6 cm proužek a polepte jej kokosovou kůrou. Horní kokosová vlákna trochu roztáhněte. Vajíčko pak posaďte do stojánku.

Kniha: Velikonoční vajíčka, nakladatelství Anagram


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek