Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

PLAVBA PO NILU Skvělý tip na jarní dovolenou
spoluprace

PLAVBA PO NILU Skvělý tip na jarní dovolenou

Nepřeberné množství přírodních krás, pouštní oázy, nedotčené korálové útesy, úchvatné pláže, velkolepé památky, jejichž existence sahá několik tisíc let zpět do historie, přívětivá pohostinnost místních lidí, gastronomie, exotická kultura, aktivity pro volný čas - to vše dělá z Egypta oblíbenou turistickou destinaci, která nabízí celoročně příznivé klima.


Mnohé z toho můžete zažít a okusit v průběhu plavby po Nilu, nejdelší řece světa.

Je mnoho možností jak poznávat Egypt. Vydejte se po stopách Agathy Christie, výletní plavnou po Nilu dlouhou 6 400 km mezi Asuánem a Luxorem, a čekají vás neopakovatelné zážitky, místa, zvuky a nádherná příroda. Z prosluněné paluby si vychutnávejte okázalé výhledy na zelená pole a palmové háje, pomalu se pohybující felúky, roztomilé vesnice a životem pulzující města. Každá zastávka na cestě vás přivede do úzkého kontaktu s mytologickými divy, světoznámými chrámy, shonem každodenního života a tlačenicí na tržnicích. Plavba po Nilu je nejpohodlnější a nejpříjemnější způsob, jak vidět velké množství nejdůležitějších památek a míst egyptské kultury. V dávných dobách to byl nejrychlejší a nejjednodušší způsob přepravy po Egyptě.
 


Dlouhé výletní plavby

Dlouhé výletní plavby se ubírají stejnou cestou tak, jak se plavili velcí králové a královny Egypta. Pravidelná výletní plavba na plně vybavených výletních lodích vede z Luxoru do Asuánu přes Esnu, Edfu a Kom Ombo a trvá obvykle sedm dní. Lodě nabízejí ubytování s veškerými službami, zábavou a návštěvou pamětihodností. Vstupy a průvodci jsou již zahrnuti v celkové paušální „all-inclusive“ ceně. Lodě jsou elegantní, se službami na úrovni pětihvězdičkových hotelů a na mnohých je k dispozici i bezdrátové internetové připojení. Pro dobrodružné povahy se nabízí alternativa v podobě plavby z Luxoru do Asuánu na plachetnici. Další možností je plavba na zlatém člunu zvaném dahabíja, na které se plavíte po Nilu jako kdysi králové. Plavba tímto člunem byla v 18. a 19. století tím nejkultivovanějším a nejautentičtějším způsobem, jak cestovat po Nilu. Nejdříve to byl zábavní člun egyptské horní vrstvy, později luxusní způsob cestování pro lordy a lady, umělce a spisovatele z Evropy. Překrásné západy slunce, osamělé nilské ostrůvky, mírný severní vítr, který duje do plachet, stejně jako působivé chrámy činí z cesty mezi Asuánem a Esnou mimořádný romantický zážitek.
Dvakrát do roka, nepravidelně po dobu dvou týdnů v prosinci a červnu, když voda v Nilu klesne pod úroveň umožňující plavbu, je transfer z Luxoru zajišťován po silnici kvůli uzávěrce v Esně. Uzávěrku je možné si ověřit u cestovních kanceláří nebo společností provozujících výletní plavby.
Plavba po Násirově jezeře je nejluxusnějším způsobem jak objevit bájné poklady Abú Simbel. Po dobu tří až čtyř dnů se budete plavit z Asuánu do Abú Simbel přes Kalabsha, Bait el walli, Wadi El Seboua a chrám Amada.

Krátké výletní plavby

Pro ty, kdo nemají moc času a chtějí se věnovat na své návštěvě Egypta také mnoha jiným aktivitám a navštívit další oblasti, se nabízí nezvyklé dobrodružství v podobě jednodenních výletů lodí nebo na plachetnici. Plavit se můžete z Luxoru na sever do Dandary (65 km od Luxoru) nebo do Abidosu (145 km od Luxoru). Vyplouvá se brzy ráno, absolvujete oběd na palubě a vrátíte se západem slunce.
Pro ty kdo mají ještě méně času jsou tady plavby po Nilu šité na míru. Jedná se o krátké výletní plavby felúkou v Luxoru, Asuánu a Káhiře, mezi nimiž najdete i dvouhodinové luxusní plavby – s obědem a živou hudbou nebo s večeří a představením s břišním tancem, tancem tanoura a podobně.

Co lze zažít a vidět v jednotlivých zastávkách

Luxor: Po setmění můžete shlédnout představení Sound & Light v chrámu v Karnaku (vstupenky u vchodu). Jedinečný zážitek je v ranním slunci se vznášet nad Luxorem v horkovzdušném balónu. Výlety trvají jednu až dvě hodiny. Mezi pamětihodnosti, které lze spatřit seshora, patří: Ramesseum, Der-el-Medina, Medinet Habu, Memnonovy kolosy, hrobka Merenptaha, chrám královny Hatšepsut, hrobky faraonů v Údolí králů.

Romantický Asuán: Říká se, že nikde v Egyptě nenajdete takové světlo a takové ticho jako v Asuánu. Kdysi toto město na východním břehu Nilu, které si dodnes zachovalo svůj půvabný ráz, hojně navštěvovali bohatí Angličané jako zimní letovisko. Nil se zde třpytí tak modře jako nikde jinde, felúky s velkými bílými plachtami se ladně pohupují na hladině a malé ostrůvky lákají k výletům. Například na Kitchenerově ostrově se dá báječně relaxovat ve stínu nejrůznějších druhů palem, exotických stromů a dalších nádherně zbarvených rostlin.
Romantickým příbytkem pro zamilované je Old Cataract Hotel ležící v nádherné velké zahradě přímo na břehu Nilu. Orientálnímu a koloniálnímu šarmu tohoto známého hotelu podlehl již car Mikuláš, Winston Churchill, Lady Diana nebo Agatha Christie. Legendární terasa hotelu skýtá nádherný výhled na ostrov Elefantina a pískovcově zbarvené mausoleum Agha Khana, ke kterému se můžete dopravit felúkou. Duchovní vůdce Ismáílitů si přál, aby byl pohřben právě zde, na tomto podle jeho slov „nejkrásnějším kusu země“. Když v roce 1957 zemřel, dala pro něj jeho vdova Begum nad svou bílou vilou zbudovat mausoleum. Po 37 let, až do vlastní smrti, pak pokládala na jeho hrob každé ráno růži.
Romantická je také plavba člunem na ostrov Fílé a návštěva stejnojmenného chrámového komplexu. Chrám je zasvěcen bohyni Isis, patronce manželství a lásky, která silou své lásky probudila svého manžela Osirise znovu k životu. Osamělý chrám okouzluje svým klidem a láká k posezení na břehu, kde se člověk může kochat pohledem na Nil.

Abú Simbel: Asuán je výchozím bodem pro výlety do 280 kilometrů vzdáleného Abú Simbel, kde se nachází proslulý chrámový komplex Ramsese II. se čtyřmi kolosy. Každoročně 22. února a 22. října zde na návštěvníky čeká fascinující hra světla, takzvaný sluneční fenomén. Pouze v těchto dvou dnech padají sluneční paprsky šedesát metrů hluboko dovnitř chrámu. Tři ze čtyř soch bohů, které zde stojí, se pak třpytí ve slunečním světle, pouze socha staroegyptského boha smrti zůstává zahalena tmou.
 

Další informace:
Další informace získáte na pobočce Egyptské centrály cestovního ruchu: Ambasada Egiptu - Biuro d.s. Turystyki – T: +48 (22) 322-70-02


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek