Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Osobnosti kočky je potřeba porozumět
spoluprace

Osobnosti kočky je potřeba porozumět

Lidé milují psy, protože se rádi učí, jsou loajální, poslouchají a dobře se přizpůsobují. Oproti tomu stále více lidí zcela propadlo právě kočkám, na kterých oceňují osobitost, samostatnost, mrštnost, eleganci a spokojenost s klidným životem bez velkých změn.


„Abyste byli se svojí budoucí kočkou opravdu spokojeni, dobře si vyberte již kotě a věnujte mu dostatek času a pozornosti,“ uvedla etoložka MVDr. Hana Žertová v diskuzi u kulatého stolu, kterou 24. února uspořádala společnost Hill’s Pet Nutrition. „Nezapomínejte, že kočka potřebuje své pravidelné denní rituály a prostředí bohaté na podněty,“ dodala.

Pro vývoj kotěte je důležité období od 3. do 7. týdne věku, tedy ještě u chovatele. Tehdy získává všechny správné návyky, potřebné pro budoucí život. Poté, co si kotě přinesete domů, je třeba se mu věnovat a nadále rozvíjet jeho hravé aktivity. V rámci hry se kotě učí komunikovat se svým majitelem a získává i vztah k prostředí, ve kterém žije. Aktivní pohyb je důležitý i z hlediska udržení dobrého zdravotního stavu zvířete.

Aby byla kočka spokojená, je potřeba zajistit splnění jejích základních potřeb. „Kočka potřebuje pohyb, zábavu, místo na odpočinek a na škrábání drápků a toaletu,“ tvrdí Ing. Martin Šanda, dlouholetý chovatel koček. „Péče o kočku i její výživa musí být přizpůsobena plemeni, stáří i prostředí, ve kterém kočka žije,“ doplňuje.

Běžnou součástí péče o kočky se stává její kastrace. Zamezíme tak výraznému sexuálnímu a teritoriálnímu chování, které je zvláště v bytě pro kočku i majitele velmi nepříjemné. Kastrovaná kočka je klidnější, mazlivější a tolerantnější k ostatním kočkám. Právě kvůli menší aktivitě je však potřeba podávat kočce vhodné krmivo, aby nedocházelo k tloustnutí, které může vést až k cukrovce a dalším vážným chorobám. Vhodné je např. speciální krmivo pro kastrované kočky Hill’s Neutered Cat, které bylo vyvinuto přesně podle jejich specifických potřeb.

Někteří majitelé koček musí řešit poruchy chování, kterými jejich mazlíčci trpí. Patří mezi ně např. nečistotnost, agrese vůči majiteli nebo jiným kočkám, značkování nebo sebepoškozování. „Tyto poruchy bývají většinou zapříčiněny stresem a nepohodou, ve které se kočka nachází. Majitel by se měl snažit najít důvod stresu a co nejdříve jej odstranit. Pokud se to nedaří, lze problém konzultovat s odborníkem na kočky nebo veterinářem,“ uvedla MVDr. Hana Žertová.
Jestliže kočka není čistotná, může to mít i jiné důvody, než je stres. Kočičí toaleta by měla být umístěna na vhodném místě a pravidelně čištěna. Kolik máte doma koček, tolik pořiďte toalet, nebo raději ještě o jednu více. Pokud ani to nepomůže, zamyslete se i nad tím, co může způsobovat nepohodu kočky, a snažte se problém odstranit.


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek