Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Kočky mají specifické nároky na výživu
spoluprace

Kočky mají specifické nároky na výživu

Čím dál více koček je chováno v bytě a jejich majitelé jim věnují stále důkladnější péči. Její nezbytnou součástí se tak stává i kvalitní výživa, přizpůsobená specifickým potřebám každého zvířete.Ať už je kočka kastrovaná, dlouhosrstá, mlsná a vybíravá nebo trpí některým onemocněním, pro každou z nich existuje řešení, jak jí ve výživě poskytnout to nejlepší, aby zůstala zdravá a spokojená co nejdéle.
Kočky jsou pověstné tím, že jen tak něco nesní, jsou často vybíravé a někteří majitelé jsou přesvědčeni, že jsou přímo mlsné. Co je příčinou takového chování? Kočky mají až dvakrát více chuťových pohárků než psi. Preferují krmivo, které se nelepí a dobře se žvýká, potrpí si na příjemnou strukturu krmiva, které se jim dobře nabírá tlamou. Pokud kočce některý druh potravy nechutná, může za tím být stres, nevhodná příchuť nebo nepříjemný zážitek, spojený s příjmem krmiva.

„Pokud je kočka vybíravá, nabídneme jí různé příchutě. Kapsičky Hill’s obsahují jemné kousky ve šťávě různých chutí, což kočky milují,“ uvedla MVDr. Aneta Novýsedláková, nutriční poradce Hill’s, v diskuzi u kulatého stolu uspořádanou 24. února právě společností Hill’s Pet Nutrition. „Podávání kvalitních kompletních vyvážených krmiv je důležité mimo jiné i proto, že kočky potřebují přijímat ve výživě vysoký obsah bílkovin a některé nezbytné látky, jako je např. taurin, vitamin A nebo kyselina linolová.“
 


Mezi lidmi stále panuje mnoho mýtů o výživě koček. Alespoň některé z nich se pokusíme vyvrátit:
- Dospělé kočky by neměly dostávat mléko, bývá příčinou průjmů.
- Kočky by neměly jíst krmivo určené psům, zvyšuje se tak riziko tvorby močových kamenů.
- Vegetariánská strava je pro kočky nevhodná, jsou to výhradní masožravci.
- Krmení syrovým masem může způsobovat řídnutí kostí kvůli nevhodnému poměru vápníku a fosforu.

Výrobci vysoce kvalitních krmiv zohledňují i další specifické potřeby koček. Kastrované kočky mají nižší potřebu energie a existuje u nich i vyšší riziko vzniku močových kamenů. Těmto kočkám je určeno krmivo Hill’s Neutered Cat, které má nižší obsah tuku a kontrolovaný obsah minerálů pro udržení správného pH moči.

Polodlouhosrstým a dlouhosrstým kočkám se olizováním srsti tvoří v žaludku tzv. trichobezoáry – chlupové chuchvalce. Krmivo Hill’s Hairball Control pomáhá zlepšovat průchod trichobezoárů trávicím traktem.

Mnoho koček také trpí tvorbou zubního kamene. Krmivo Hill’s Oral Care obsahuje zvýšené množství prostorově uspořádané vlákniny, která spolu s většími granulemi speciálního tvaru umožňuje odstraňování plaku z povrchu zubů.

Kočky trpící močovými kameny mohou dostat od veterináře předepsanou tzv. klinickou dietu Hill’s Prescription Diet c/d. Toto léčebné krmivo má nízký obsah soli a kontrolovaný obsah minerálů, navíc obsahuje omega-3-mastné kyseliny, které pomáhají přerušit zánětlivý proces v močovém měchýři.

„Speciální krmiva pomáhají předcházet problémům, které kočky často trápí,“ říká MVDr. Aneta Novýsedláková. „Výživa je jednou z věcí, kterou jako majitelé kočky můžeme snadno ovlivnit. Nešetřete na zdraví svých koček a krmte je kvalitně a tak, aby byly dlouho zdravé a spokojené.“


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek