Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Oslavte svátek Svatého Valentýna zdravě - skvělé recepty!
spoluprace

Oslavte svátek Svatého Valentýna zdravě  - skvělé recepty!

Každý sváteční den je spjat s pověrami a tradicemi. Den svatého Valentýna není výjimkou. Miliony lidí na celém světě v sobotu 14. února oslaví svou lásku a zároveň se budou snažit, byť jen maličkostí potěšit ty, které mají nejradši.


Společnost Emco přichází s nápadem, jak říci: „Mám tě rád!“ jinak než slovy. Palačinky z ovesných vloček nejen výborně chutnají, ale jsou také zdravé. Myslete na své zdraví i zdraví svých nejbližších.

„V České republice má svátek svatého Valentýna poměrně krátkou tradici, přesto si však získal již velkou oblibu a mnoho z nás si láme hlavu tím, jakým dárkem potěšit svou milovanou osobu,“
říká Petra Farkašová, vedoucí marketingu společnosti Emco. „Proto jsme se rozhodli přinést našim zákazníkům nápad na překvapení v podobě receptů z ovesných vloček,“ dodává Petra Farkašová.

Den svatého Valentýna ale není pouze komerční záležitostí. Vychází z legendy o skutečné, historicky doložené postavě. Valentýn žil za vlády císaře Claudia II. Gotika, který zakázal všechna zasnoubení a svatby v celém Římě. Valentýn byl ctnostný, počestný a moudrý římský kněz, který tajně oddával zamilované páry. Za to byl později popraven. Navzdory trpkému osudu se stal sv. Valentýn patronem věrné, čisté a oddané lásky.

Proč nedodržovat tak krásný svátek a nejen v tento den potěšit své blízké? Na sv. Valentýna bývá zvykem posnídat společně se svým partnerem. Společnost Emco Vám přináší tip, jak vytvořit nejen sladkou a lahodnou, ale i zdravou snídani:

Palačinky z ovesných vloček

150 g ovesných vloček
2 vejce (stačí pouze bílky)
200 ml mléka
cukr
špetka soli

Ovesné vločky, mléko, cukr, sůl a vejce dáme do mixéru a umixujeme hladkou hmotu, dle potřeby můžeme přidat vločky nebo mléko tak, aby vznikla mírně hustá hmota.
Na středně rozpálenou pánev nalijeme přiměřené množství těsta, rozprostřeme po celé ploše pánve a smažíme po obou stranách. Pokud použijete teflonovou pánev, můžete smažit bez použití tuku.


Ovesné vločky pražené s cukrem:

200 g ovesných vloček
100 g jemného pískového cukru
ovoce (případně jogurt)

Ovesné vločky opražíme za stálého míchání na pánvi bez tuku.
Pražíme zhruba 3 minuty, přidáme cukr a pražíme další 2 minuty. K takto upraveným vločkám můžeme přidat různé ovoce.
A pokud nemáte partnera, se kterým byste mohli takto společně posnídat. Nezoufejte! Máme pro Vás jednu malou radu na závěr…

Valentýnská perlička:
Pokud nezadané dívky chtějí vědět, jakého muže jim život přinese. Stačí aby na sv. Valentýna sledovaly oblohu. Nebo spíše, ptactvo, které na ní poletuje. Pokud uvidí:

Sýkorku – její láska připluje po moři
Stehlíka – život stráví s bohatým partnerem
Holubici – bude to dobrý život s dobrým mužem po boku
Modřinku – život přinese velmi šťastného člověka
 

Zdroj: TZ


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek