Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Jak na malé koupelny
spoluprace

Jak na malé koupelny

Snad každý, kdo si zařizuje či rekonstruuje bydlení, sní o velké luxusní koupelně. Realita je ovšem taková, že se koupelna musí často vměstnat na pouhých pár metrů čtverečních. To platí samozřejmě zejména u panelových domů, menších bytů a garsoniér. Stejný problém však řeší paradoxně i ti, kteří si pořídí větší dům či byt a rozhodnou se vybudovat kromě jedné velké koupelny ještě koupelnu druhou - menší.


Navrhnout malou koupelnu tak, aby byla funkční, praktická, a zároveň pěkná na pohled, to je skutečně nelehký úkol.
Do koupelny musíme vměstnat umyvadlo, vanu nebo sprchový kout, často i toaletu. Pokud máme toaletu v oddělené místnosti, budeme zase zvažovat, zda se nám tam vejde i malé umyvadlo. Čím dál více lidí by v koupelně rádo mělo i další vybavení, například bidet či pisoár. A u malých bytů se nám tam často musí vejít i pračka. Každý z těchto zařizovacích předmětů však potřebuje nejen prostor, do kterého se umístí, ale také prostor kolem, aby mohl plnit svou funkci. Pokud má koupelna sloužit pro více lidí, musíme myslet i na pohyb lidí po koupelně. Například umyvadlo hned za dveřmi poslouží jednomu člověku vcelku bez problémů, ovšem druhý se již do koupelny často ani nedostane.
Naštěstí výrobci sanitární keramiky přicházejí na to, že malých koupelen je velké množství a vyplatí se na ně myslet již při navrhování a výrobě jednotlivých produktů. Renomované značky tedy vyrábí speciální série menších umyvadel či toalet, některé dokonce navrhují speciální tvary sanitární keramiky pro komplikovanější prostory, v rohy, v úzké průchody a podobně. Možností pro malé koupelny je čím dál více a je z čeho vybírat. Pryč jsou časy, kdy bylo naprosto jasné, jak bude koupelna v panelovém domě vypadat, neboť jiným způsobem se tam vana, umyvadlo a pračka jednoduše nevešly.
Už také neplatí, že pro malou koupelnu musíme vybírat sanitární keramiku levných značek, neboť ty kvalitnější a renomovanější výrobci jsou zaměřeni pouze na velké prostorné koupelny. I miniaturní koupelna dnes může být luxusní a splňovat nejmodernější trendy a požadavky na vysokou kvalitu. Někdy jde o kolekci zaměřenou na maximální praktičnost, jindy o designové lahůdky pro koupelnové labužníky.VYUŽIJTE KAŽDÝ KOUT


Série Oblic je důkazem, že i malý prostor je možné vybavit luxusní sanitární keramikou s atraktivním designem. Pisoár, umyvadlo i toaleta Oblic dovedou v malém prostoru doslova vyplnit každý růžek. Promyšlený kompaktní nábytkový program se skládá z nástěnné poličky, rohové skřínky, krytu umyvadlového odpadu s integrovanou poličkou a zrcadla. Nábytek z ušlechtilé oceli nebo antracitově zbarveného kovu působí velmi moderním a vzdušným dojmem. Umyvadlo nabízí překvapivě velkou odkládací plochu. Toaleta díky svému natočení umožní pohodlné sezení i v případě, že je umístěna v rohu. Moderně navržený pisoár je také orientován do prostoru a je vybaven odsáváním. (Villeroy&Boch)


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek