Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Seriál Letiště se blíží ke svému závěru
spoluprace

Seriál Letiště se blíží ke svému závěru

Dnem D seriálu Letiště bylo pondělí 4. září 2006. Večer v hlavním vysílacím čase ve 20:00 hodin tehdy zahájila televize Prima vysílání projektu společnosti FilmBrigade. Takový počin české celoplošné televize vlastně ještě nezaznamenaly.


V tom smyslu, že některé cílové divácké skupiny o seriály jako takové nejeví zájem, a právě to chtěl tým, který za Letištěm stál a stojí, změnit. Především se rozhodl, že nabídne atraktivní prostředí, rafinované zápletky, špičkové herce, natáčení v reálech (nejen v ateliérech) včetně leteckých záběrů či zahraničních destinací. Hlavní tok děje pak oživit epizodními zápletkami, aby si na své přišel nejen pravidelný, ale i příležitostný divák.

První díl seriálu „odroloval“ velmi úspěšně. Sledovanost byla 1 318  000 diváků. Kdo za tím vším byl? Především dva producenti společnosti FilmBrigade Vratislav Šlajer a Petr Bílek. Ještě před premiérovou epizodou Letiště se nechal Vratislav Šlajer slyšet: „Jsem divákem televizních seriálů. Některé americké nebo britské patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru kdy vzniklo. Seriály jsou světový fenomén. S Letištěm budou diváci cestovat první třídou. Máme nejlepší štáb a špičkové herce.“ A Petr Bílek dodal: „Řada českých televizí nakoupila pro podzimní schéma plejádu špičkových zahraničních projektů. Máme ctižádost být vedle nich a samozřejmě uspět!“

Dalšími profesionály v obraze byli autor námětu a režisér Petr Zahrádka, jeho režisérští kolegové Radim Špaček a Jaroslav Fuit, scenáristé Ondřej Provazník, Tereza Dusová a Jan Coufal, muzikant Roman Holý, kameramani, střihači, výkonná producentka Jana Garajová, architekt Martin Kurel, který nechal ve vysočanských ateliérech kromě hangáru s funkčním i sportovním letadly vyrobit letištní halu a trup Boeingu 737 v životní velikosti a také neotřelé a velmi fotogenické prostory bytů hlavních představitelů.

Za úspěchem Letiště stojí pochopitelně také populární tváře. Hned v první „rundě“ to byla slovenská herecká elita Anna Šišková, Maroš Kramár a Zuzana Norisová. Zvláště charismatický Maroš Kramár získal díky Václavu Šindlerovi na velké popularitě. Trojici výtečně doplňovali David Matásek, Aňa Geislerová (která poprvé hrála v seriálu), Pavel Řezníček, Filip Blažek, Zuzana Bydžovská, Vladimír Kratina a excelentní Bohumil Klepl. Na své si přišly také poměrně neotřelé herecké typy jako Jitka Schneiderová, Vojtěch Dyk, Kristýna Nováková, Lumír Olšovský, Matouš Ruml a další.

Seriál zaujal a našel si své stálé publikum. První série měla 84 částí, následovala druhá s 34 epizodami. Poslední epizoda Letiště s pořadovým číslem 118 se vysílá 19. prosince letošního roku, kdy se příběhy definitivně uzavřou. Závěrečná klapka natáčení je pochopitelně dříve - 27. října. Snad lze prozradit, že převážná část děje se odehraje v porodnici a na svět přijdou hned dvě děti.
Kromě diváckého ohlasu zaznamenalo Letiště další pozitiva. Dostalo se do nominací v anketě popularity TÝTÝ a dokonce bylo prodáno do „země seriálů“, do Spojených států. Pro řadu herců, ale také členů realizačního štábu, byl seriál výborným odrazovým můstkem pro další profesionální práci.

Zdroj: 2media


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek