Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Kreativní nápad z korálků
spoluprace

Kreativní nápad z korálků
Výroba originální bižuterie

Nudíte se? Máte trochu fantazie a manuální zručnosti? Zkuste se pustit do výroby bižuterie, ať už z drátků, korálků nebo kamínků. Čím začít? Sežeňte si materiál a nějakou knížku s návody, jak na to.

Co všechno bude potřeba?

Začnu korálky, vybrat si můžete z různých typů, od skleněných, přes dřevěné, voskové, až po rokajl. Rokajlové korálky jsou klasické kulaté korálky, je to úplně nejčastější druh korálku.

Z tvarů máte na výběr korálek kulatý, váleček, olivu, pyramidu, krychličku… jde o to, co se vám líbí a jak jednotlivé tvary dokážete využít.


Na co navlékat?

Můžete použít vlasec, niť, paměťové lanko (drží tvar), drát.

Dál je to o něco složitější, musíte si vybrat všechny potřebné komponenty, což se mi napoprvé nepovedlo.Budete potřebovat:

Uzávěry – pokud budete vyrábět náhrdelníky, vybrat si můžete z různých typů, záleží jen na vás


Zakončení - opět využijete při tvorbě náhrdelníků, zakrývají zakončení, za ně se pak zavěsí uzávěr, najdete je pod názvem kaloty


Závěsné mechanismy – mám na mysli klasické náušnicové háčky, které si buď můžete koupit nebo vyrobit, dále můžete nakoupit klipsy nebo kruhyPokud chcete vyrábět náhrdelníky, kde bude potřeba zachytit korálek na určitém místě vlasce, kupte si zamačkávací rokajl. Je to miniaturní komponent, ale opravdu praktický.Důležité jsou i kroužky na spojování a řetízky, pokud ale budete korálky spojovat jen drátem, řetízek ani kroužky neužijete.

Ještě si musíte rozhodnout, v jaké barvě budete výrobky dělat. Vybrat si můžete stříbrnou, zlatou, černou, platinovou nebo starou měď. V tomhle jsem také udělala chybu, objednala jsem si vše ve stříbrné, ale klasický drát na drátování má barvu jinou, takže dohromady to vůbec nešlo.

Ještě mám jednu radu, drát na drátování kupte v supermarketu (doporučuji OBI), je to klasický drát na vázání květin. Je tenký tak, aby šel ohnout kleštěmi, ale drží tvar. Navíc vás vyjde na pár korun, pro začátek je ideální, nebude vám líto, když něco zkazíte. Rovnou si kupte kleště, sadu pěti malých kleští jsem sehnala kolem stokoruny, pro naše potřeby kvalita úplně stačí. Na internetu sice kleště a drát koupíte také, ale cenově se to opravdu nedá srovnat.

Projděte si nabídku obchodů a dopředu si řekněte, co přesně budete vyrábět. Hlavně chaoticky neobjednávejte různé korálky a komponenty, pak vám nepůjdou dohromady barvy, materiály nebo budete mít špatné počty. Ideálně doporučuji projít si různé internetové obchody s hotovými výrobky a podle nich objednávat.


Doporučuji si pořídit nebo půjčit nějakou knížku, např. E.Vozková: Tvoříme z korálků, S.Withersová: Navlékáme korálky a L.Jonesová: Originální bižuterie z drátků. Měla jsem v rukách i jiné, ale tyto tři mi přišly nejlepší. Najdete zde nejen podrobné návody, ale i galerii výrobků, která vás pro začátek skvěle inspiruje.
 

Autorka: Gaume
 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek